Hakkımızda

CinsellikVe

“Açlığa dair konuşabiliriz. Kanser olduğumuzu söyleyebiliriz. Peki cinselliğe dair neden konuşamayız? Bir insan neden kanser olduğu zaman normal karşılanır fakat eşcinsel, transseksüel ya da biseksüel olduğu zaman “kara kedi” ilan edilir? Neden aslında hayati derecede önemli ve açlık kadar doğal, yemek yemek kadar önemli olan cinselliğe dair konuşabilmemiz, tartışabilmemiz bu kadar zor?

İşte boş bir sandalye ve sessizlik. Kendi kendinize sorduğunuz soruları, başkalarının yokluğunda bu sandalyenin üzerine çıkıp haykırabiliriz. Peki neden sizinle aynı soruları soran ve cevap arayan “başkalarının” yanında konuşamıyoruz?

Çalışıyorum. Çalıştığımı herkes biliyor.

Mastürbasyon yapıyorum. Mastürbasyona dair konuşamıyorum.”

Cinsellik, cinselliğe dair şeyler bu hayatta konuşmaktan en çok kaçındığımız şeydir belki de.  İçimizi kasıp kavuran bir konu olmasına rağmen, kendisine dair konuşamama sebebimiz neden?

cinsellikve.com bunu irdeleyecek. Bunun altında yatan toplumsal dinamikleri tartışacak. Cinselliğe dair konuşacak. Topluma dair konuşacak. Cinsel sağlık konularında konuşacak. Fanteziler hakkında konuşacak. Cinselliğin sanata yansımalarından konuşacak. Cinsiyet kimliklerine, toplumsal cinsiyet rollerine dair konuşacak.

Amacımız cinselliğin açıkça konuşulabildiği ortamlar yaratmak, yaratabilmek. Bunun sanal ortamla sınırlı kalmadan hayatın içerisine de yayılmasını sağlamak.

Sitede bulunan kategorileri özetlemek gerekirse;

Cinsel Sağlık: Doğum kontrol yöntemleri, hormonlar ve cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan korunma yöntemlerini içerecek. Doğum kontrol yöntemleri tek tek ele alıp karşılaştıracağız. Hormonların cinsel yaşamla aralarındaki karşılıklı ilişkileri, hormonların birbirleriyle ilişkileri gibi konuları derinlemesine inceleyeceğiz. Cinsel yolla bulaşan hastalıklarıysa belirtileri, tedavi yöntemleri, nasıl bulaştıkları üzerinden inceleyeceğiz.

Cinsellik ve Toplum: Cinsellik, bireyin en önde gelen ihtiyaçlarından biri olarak, toplumu şekillendiren en önemli etmenlerden biridir. Bastırılan cinsel yaşamın, cinsiyetçi yaklaşımın bireylere ve topluma etkisini inceleyeceğiz. Ayrıca geçmişten günümüze farklı toplumlarda cinselliğe bakış açısını, günümüz toplumlarında cinsel yaşamı da konularımıza dahil edeceğiz.

Cinsellik ve Psikoloji: Psikoloji, cinselliğin en etkin şekilde incelenebileceği alandır belki de. İnsanın kişilik yapısını belirleyen ana etmenlerin her biri cinsellikle yakından bağlantılıdır. Cinselliğe dair psikanalitik, şizoanalitik teorilerin yanında Wilhelm Reich’ın kişilik çözümlemesi, oryantal yaklaşımlar ve yolda karşılaşacağımız pek çok konu ele alınacak.

Fanteziler: Bu kategoride fantezi kurmanın olağanlığıyla beraber, farklı kaynak ve araştırmalardan derleyeceğimiz fantezileri ele alacağız.

Cinsel Gündem: Cinsellikle bağlantılı haberler işlenecek.

cinsellikve.com‘a dair görüşlerinizi bize iletirseniz mutlu oluruz.

Sevgiyle ve güzellikle.

Gizlilik Politikası