Bir Kadının Her Gün Orgazm Olması İçin 4 Neden

Bir kadının her gün orgazm olması için 4 neden...

Orgazm nedir?

Orgazm, genel bir tanım yapmak gerekirse insanın cinsel ilişki ya da mastürbasyonla cinsel enerjisini boşaltmasıdır. Orgazm esnasında erkeklerden sperm, kadınlardan da zevk suyu denilen bir sıvı akışı olur.

Toplumumuzda en büyük tabu belki de cinselliktir ve bu yüzden cinselliğe dair konular pek konuşulmaz. İnsan hayatının en önemli meselelerinden biri sürekli hasıraltı edilir.

Örneğin orgazmın ne olduğuna, nasıl olması gerektiğine, faydalarına ya da varsa zararlarına dair bilgi edinmek için ailenizle kolay kolay konuşamazsınız. Konuşmaya kalksanız fiziksel şiddete varan bir tepkiyle karşılaşabilirsiniz. Fakat biz, siteyi kurma amacı olarak bu tabuların yıkılmasını belirlemiş durumdayız.

Hem fiziksel hem psikolojik açıdan oldukça önemli olan bu konuda var olan tabuları yıkmak gerektiğini savunuyoruz.

Gelin cinsel doyumun zararlı olup olmadığına, günah olup olmadığına dair soruları kısaca cevaplayıp faydalarına dair konuşalım.

Orgazm Zararlı Mıdır? Orgazmın Zararları Nelerdir?

Orgazm nereden bakarsanız bakın zararlı değildir. Cinsel ilişkiyle olsun, mastürbasyonla olsun cinsel doyuma ulaşmanın zararlı olduğuna dair herhangi bir veri bulunmamaktadır.

Orgazm günah mıdır?

Mastürbasyon, bedensel boşalma, cinsel doyum ve pek çok konuda değindiğimiz üzere, vücudumuzda sağlıklı bir şekilde cinsel doyuma ererek boşaltmamız gereken bir enerji vardır.

Bu enerjinin vücudumuzdaki varlığı doğaldır ve insan türü olarak cinsel ilişkiyi yalnızca üreme aracı olarak kullanmak değil, bir haz duyma, vücudumuzdaki bu enerjiyi “topraklama” aracı olarak da kullanıyoruz.

Zira bunu yapmak zorundayız. Yapmadığımız zaman, bu enerji kendini farklı, sağlıksız şekillerde açığa vurur.

Emin olun, ortada günah diyebileceğimiz bir şey varsa, boşaltılmayan cinsel enerjinin sonuçları arasında bulunan tecavüz, kimi cinayetlerdir. Bu konu oldukça hassas olduğu için farklı makalelerde ve tekrar tekrar daha ayrıntılı bir biçimde işleyeceğiz.

Gönül rahatlığıyla söyleyebileceğimiz şey, orgazmın günah ile yakından uzaktan alakalı olmadığıdır.

Sevişmek günah mıdır? Günah değildir.
Orgazm olmak günah mıdır? Günah değildir.
Mastürbasyon günah mıdır? Günah değilidir.

Her ne ise, biz bu yazımızda orgazmın kadınlara sağlayabileceği faydaları sıralamak istiyoruz.

Orgazmın kadınlara sağladığı faydalar nelerdir?

Orgazmın özellikle kadınlara o kadar çok faydası var ki olmazsa olmaz diyebilirim. Orgazmın kadınlara yalnızca keyif ve canlılık katmakla kalmadığı, ayrıca yaratıcı enerjilerine ve genel fiziksel sağlıklarına çok faydalı olduğu günümüzde bilinen bir gerçek.

Orgazm olmak sizin için iyi midir? 
Araştırmalar kadınların beyninin gerçekten derinlemesine rahatladığı tek anın orgazm oldukları an olduğunu göstermektedir. Gerçekten de kadınlar orgazm oldukları zaman beynin yalnızca aşkın bir meditasyonla erişebileceği derinliklere ulaşabilmektedirler.

Orgazmın kadınlara sunduğu faydalardan bazılarını şöyle sıralayabilirim: 

1- Orgazm hormonlarınızın dengelenmesine katkıda bulunur.

Orgazm kadınlarda testesteron ve östrojen üretimini arttırır. Ayrıca stresi azaltarak kortizol seviyelerinin denetlenmesini sağlar.

Kadınlar orgazm oldukları zaman cinsel sorumluluklarını daha iyi bir şekilde yönetir ve cinsel ilişkilerinde kendilerinden daha emin ve pozitif olurlar. Bu da cinsel birleşmeleriyle beraber artan kan dolaşımının da katkısıyla partnerleriyle ilişkilerinde daha az stres daha çok keyif safhasına geçmelerini sağlar.

2-Orgazm oksitosin hormonunun salgılanmasını arttırır. 

Herkes oksitosinin bağlılık hormonu olduğunu düşünür. Bunun sebebi oksitosinin partnerimiz de dahil sosyal çevremizle ilişkilerimizle bağlarımızın daha da güçlenmesini sağlayabilmesidir.

Oksitosin ayrıca kas dokularının yenilenmesini sağlayarak gençleşmenize katkıda bulunur.

3- Orgazm canlı hissetmenizi sağlar.

Orgazmla beraber kadınlar bütün vücutlarında bir esrime dalgası hissetmekle kalmaz, ayrıca bütün bedensel enerjileri birleşerek hayat ve canlılık enerjisi kaynağı olarak kullanılırlar.

Çoğu zaman toplumumuzda kadınlar kendilerine değer verecek ve kültürümüzdeki yerlerinin ne olduğunu anlamalarını sağlayacak şeyleri dışarıda aramaya itilmektedir.

Orgazm kadının kendi gücünü ve yaşı fark etmeksizin feminen güzelliğini kavramasını sağlar. Ayrıca kadınların arka arkaya birçok kere orgazm olabildiklerini unutmayın.

Burada kadınların yaşam enerjisinin cinsel enerjilerinde gizli olduğunu ve sürekli açığa çıkarılması gerektiğini görüyoruz.

4-Orgazm cinsel gücünüzü arttırır. 

Gerçek şu ki orgazm kadınlara başka şekilde erişemeyecekleri türden bir enerji verir. Orgazm kadınların yaratıcılığını başka seviyelere çıkarır, yalnızca problem çözme konusunda değil, yaşamı anlama, algılama ve yaşamdan keyif alma noktalarında da gözlenir bu artış. İlişkileri orgazmın sağladığı enerjiyle desteklenir, orgazm bir nevi kadının enerji ve zevk çeşmesi oluverir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.